Poza lekcjami » TPD

Opiekunem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w naszej szkole jest pani mgr A.Homik.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (TPD) jest społeczną organizacją opiekuńczo-wychowawczą.

Towarzystwo pomaga dzieciom z rodzin ubogich (dotkniętych bezrobociem, wielodzietnych, rozbitych itp.) i niewydolnych wychowawczo, jak też dzieciom niepełnosprawnym i przewlekle chorym.

Niesiona pomoc ma charakter pomocy materialnej, dożywiania, poradnictwa dla rodzin, działalności opiekuńczo-wychowawczej, organizowania wakacji dla dzieci (kolonii i półkolonii, obozów).

TPD zajmuje się również organizacją zastępczych środowisk rodzinnych dla dzieci osieroconych (adopcja, organizacja rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka) prowadzoną przez ośrodki adopcyjno-opiekuńcze.

TPD swoje zadania realizuje poprzez okręgi, oddziały i koła przyjaciół dzieci, przy współpracy szkół i innych organizacji społecznych.