Aktualności (grudzień 2003)

• Najważniejszym wydarzeniem w miesiącu grudniu dla całego środowiska były misje parafialne przygotowujące do nawiedzenia Matki Boskiej Częstochowskiejpoświęcenie nowego kościoła parafialnego. W tych ważnych uroczystościach wzięli aktywny udział uczniowie naszej szkoły - recytacja wierszy, służba liturgiczna, śpiew pod kierunkiem p. Z.Skrzypka.
  • Z okazji Światowego dnia bez papierosa obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów z kółka teatralnego prowadzonego przez p. Jańczak, informujące o zgubnych wpływach palenia oraz uczniów oddziału przedszkolnego pod kierunkiem p.Prokuskiej.
  • Uczniowie klasy II pod kierunkiem swojej wychowawczyni p.Maliny zaprezentowali uczniom kl.0-III przedstawienie pt. "Co słychać w lesie".
  • Dzięki Fundacji Pomocna dłoń dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w imprezie charytatywnej "Mikołajkowe niespodzianki". Również naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj, gdyż jak wszystkim wiadomo uczą się w niej same grzeczne dzieci!!!
  • Uczniowie klas IV- VI pod kierunkiem mgr W. Buczkowskiej i mgr Z.Skrzypka wprowadzili nas w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, przygotowanym Porankiem wigilijnym oraz przybliżyli nam tradycje europejskie śpiewając kolędy w j.niemieckim przygotowane przez p. J.Gałasiewicza. Młodzi artyści wystąpili również w kościele.
  • Dzieci ze świetlicy: K.Marchwiany, P.Wojnar, D.Składnik, M.Jazienicka, P.Skowron i B.Sura pod kierunkiem p.E.Krzeszowiec przygotowały ozdoby choinkowe, witrażyki, płaskorzeźby, włączając się w ten sposób w organizowaną przez ZSO im. Księżąt Czartoryskich akcję kulturalno-charytatywną "Wielka galeria Artystyczna" połączoną z aukcją prac plastycznych artystów plastyków oraz dzieci i młodzieży.
  • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości przekazania mieszkańcom powiatu i miasta Jarosławia Betlejemskiego Światełka Pokoju organizowanej przez Komendę Hufca ZHP oraz Publiczne Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu.
  • Uczniowie klasy VI pisali próbny test kompetencji.