Dla nauczycieli:
Publikacje > Linki do materiałów

Materiały dydaktyczne: scenariusze zajęć, przykłady rozwiązań metodycznych
  • zeszyt.pl - Nauczycielskie publikacje edukacyjne, awans zawodowy, materiały dydaktyczne.
  • literka.pl - Vortal poświęcony tematyce związanej z awansem i doskonaleniem zawodowym nauczycieli. Zawiera świetne materiały ułatwiające prowadzenie całości dokumentacji związanej z awansem (szczególnie te dostępne dla zarejestrowanych użytkowników). Bardzo szybko, łatwo i bezpłatnie można opublikować tu swoje opracowania.
  • biuletyn.wodip.opole.pl - Biuletyn WODIiP Opole - Forum Wymiany Myśli Nauczycieli - duża ilość publikacji.
  • edukator.org.pl - Internetowy serwis dla nauczycieli. Liczba materiałów - 1752. Istnieje możliwość publikacji własnych materiałów.
  • scholaris.pl - Scholaris to wstępna wersja Internetowego Centrum Zasobów Edukacyjnych realizowanego na zlecenie MENiS. Materiały podzielone wg rodzajów szkół, przedmiotów, osób spotykających się w szkole.
  • szkola.net/awans - Awans zawodowy, baza 2537 artykułów z różnych przedmiotów.
  • oeiizk.edu.pl - Komputer w szkole. Publikacje związane z różnymi przedmiotami, ścieżkami edukacyjnymi, świetlicą, projektami interdyscyplinarnymi ("Działy")
  • ckp.edu.pl - Publikacje nauczycieli. Ciekawe opracowania, scenariusze lekcji i występów z różnych okazji, artykuły związane z problemami oświatowymi zamieszczone w "Zeszytach Nauczycielskich". Możliwość publikacji własnych opracowań.
  • publikacje.edu.pl - Baza 1949 publikacji.
  • modn.elk.edu.pl/publikacje
  • awans.net - Publikacje, awans zawodowy.
  • ceo.org.pl - Materiały przydatne w badaniu jakości pracy szkoły ("Baza materiałów SUS"); Edukacja regionalna i obywatelska (Moja Polska) i wiele więcej.
  • eduforum.pl - Portal edukacyjny zawierający informacje oświatowe, publikacje nauczycieli, informacje związane z awansem zawodowym.
  • eduseek.interklasa.pl - Jeden z największych serwisów edukacyjnych w Polsce. Informacje posegregowane wg działów: dla ucznia, rodziców i nauczycieli.
  • gazeta.pl/edukacja - Informacje o sprawdzianie kompetencji, nauce języków obcych i inne.
  • ndoradca.neostrada.pl - Nauczyciel doradca informatyki - mgr inż. Halina Podgórska: opracowania metodyczne, programy i podręczniki, prawo oświatowe, porady.
  • odn.zgora.pl - Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, strona zawierające m.in. publikacje nauczycieli.
  • pcen.rzeszow.pl - Publikacje w serwisie PCEN.
  • menis.pl/publikacje_p/
  • epublikacje.pl
  • katalog.republika.pl/edukacja - Edukacja i nauka - w katalogu Republika.pl
Polecamy ciekawe artykuły
  • eduseek.interklasa.pl - Program dla wychowawców klas do szybkiego przygotowania dokumentacji semestralnej lub rocznej, jak również kartek na zebranie z rodzicami.
  • dzieci.org.pl - Artykuł Ireny Pulak "Dzieci w sieci, czyli Internet dla najmłodszych" zawierający m.in. argumenty za i przeciw wykorzystywaniu komputera i Internetu w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
  • dzieci.org.pl - Artykuł Grażyny Ożarek "Bezpieczeństwo i higiena pracy z komputerem"
Inne strony związane z oświatą

Publikacje

Linki do materiałów dydaktycznych: scenariuszy zajęć, przykładów rozwiązań metodycznych